Így vagy úgy, magunk készítjük a gyertyát, vagy pusztán megáldjuk bele kell adni magunkat. Arra kell gondolnunk milyen használatot fog tenni, mire fogjuk használni, rá kell koncentrálni. Amíg készül, addig az akaratod szinte megfogan benne.
Szerencsés minden gyertyát beolajozni, így a tekerés, maga a bedörzsölés folyamata lesz, de ez már csak egy viszonylagos tényezõ.
A gyertyamágiában tehát vagy megtisztulunk valamitõl vagy be akarunk vonzani valamit. A mikor tudjuk, hogy pontosan milyen hatást szeretnénk elérni fontos kiválasztani: 1. A színét, a szín ugyanis, mint látható frekvencia is ad egy rezgést, ez a rezgés aztán közrejátszik majd a rítus során.
2. A növényt amit hozzáadunk... mikor terem az a növény, mely archetipikus vonásokat mutatja színe, illata, jellege, virágzása alapján. 3. Illóolaj, mely illatokkal látjuk el a gyertyát, azok milyen jelleget mutatnak.
Ha magunk készítjük:
A gyertyát kialakítjuk: kiöntjük vagy mártjuk, tekerjük. Ami kell hozzá: kanóc - ez mindenféleképpen, kicsit hosszabb mint maga a gyertya viasz - ez lehet természetes méhviasz, de lehet iparilag elõállított is, lehet kis táblákban is kapni, feltekercselni, vagy lehet rendes faggyú... egyéb részek - illatosítók, olajok, virágok, élõ, száraz, kávébab és magvak
Fontos mit teszünk a gyertyába meghatározza a jellegét, minden kicsi mag, virág, ha csillámport teszünk bele az is. Nem mindegy tisztítani akarunk, vagy mást végzünk-e.
|